نگین اتوماسیون

 NEGIN T.I.A. در یک نگاه

شرکت فنی مهندسی نگین اتوماسیون صنعتی تبریز ، در سال 1392 در محل ثبت شرکتهای شهرستان تبریز به ثبت رسیده و فعالیت خود را با اجرای پروژه های کنترل و ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز، فولاد ، دارویی ، لبنی شروع نمود. در حال حاضر این شرکت با در اختیار داشتن مهندسین مجرب، نیروهای کارآمد فنی، کارگاه های تعمیرات و کالیبراسیون، ابزارآلات و ماشین آلات ویژه نصب، تجهیزات مورد نیاز کارگاهی و فضاهای مجهز آموزشی، فعالیت خود را در زمینه های مختلف مهندسی، تولید، اتوماسیون صنعتی،‌ نصب‌، تعمیر و نگهداری، آموزش، کالیبراسیون و تأمین تجهیزات کنترل، برق و ابزار دقیق ادامه می دهد.

شرکت مهندسی نگین اتوماسیون صنعتی تبریز در آستانه کسب رتبه پیمانکاری در رشته صنعت و معدن، گرایش اتوماسیون صنعتی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور می باشد و به عنوان شرکت معتبر ارائه کننده خدمات تخصصی و جامع کنترل،برق و ابزار دقیق در غرب و شمال غرب کشور شناخته شده و در حال ارائه خدمات به صنایع فرآیندی کشور می باشد. 

خدمات مهندسی

امور مهندسی شرکت NEGIN T.I.A. با بکارگیری کارشناسان مجرب و نیروهای کارآمد فنی به گونه ای سازماندهی شده که با استفاده از نرم افزارها و استانداردهای معتبر در زمینه طراحی و مهندسی برق و ابزار دقیق قادر به ارائه کلیه خدمات مهندسی پروژه ها خصوصاً درصنایع فولاد ، دارویی ، لبنی ، نفت ، گاز و پتروشیمی باشد. این امور با اتکاء به تجربه متخصصان خود ، قادر به اجرای پروژه های مهندسی و همچنین نوسازی سیستم های کنترل ، برق و ابزاردقیق واحدهای فرآیندی در انواع  بخش های  صنعتی می‌باشد . علاوه بر موارد فوق الذکر شرکت NEGIN T.I.A. درقالب توافقنامه ها و با تشکیل کنسرسیوم با شرکتهای معتبر ، قابلیت ارائه خدمات جامع مهندسی تفصیلی و مهندسی خرید به کارفرمایان محترم را دارا می‌باشد. بخشی از فعالیتهای این امور به شرح زیر می باشد :

خدمات مهندسی پایه (Basis Engineering ) در زمینه سیستمهای کنترل، برق و ابزاردقیق:

بررسی و رفع اشکال سیستم های کنترل، برق، ابزاردقیق واحدهای فرآیندی

ارائه پیشنهادات در زمینه بهینه سازی

ارائه خدمات در ارتباط با تغییر سیستم های کنترل نیوماتیک و آنالوگ به DCS یا DCS مبتنی بر Field bus

خدمات مهندسی تفصیلی (Detail Engineering) سیستمهای کنترل ، برق و ابزاردقیق جهت پروژه های جدید و یا واحدهای فرآیندی در حال کار که سیستم کنترل آنها می بایست از نیوماتیک یا آنالوگ به DCS یا DCS مبتنی بر Field bus تبدیل شود به شرح زیر :

ارائه فلسفه تغییر سیستم کنترل ، برق و ابزاردقیق واحد

تهیه مدارک مربوط به New Control System Architecture

تکمیل ،‌ اصلاح ، به روزرسانی و نهائی نمودن نقشه های P & ID

طراحی و تولید اسناد و مدارک مهندسی کنترل، برق و ابزاردقیق

خدمات مهندسی خرید (Procurement Engineering) در زمینه سیستمهای کنترل، برق وابزار دقیق: ارائه خدمات به منظور خرید ادوات و تجهیزات در صنایع مختلف:

تهیه مشخصات فنی متناسب با شرایط ویژه هر پروژه به شرح زیر :

Job/Material Specifications for Instrumentation / Electrical Equipment & Devices

تهیه وتکمیل Data Sheet ها جهت کلیه دستگاهها و تجهیزات کنترل، برق و ابزار دقیق

انجام Sizing / Calculation مورد نیاز دستگاهها با استفاده از نرم افزارهای معتبر مهندسی نظیر In Tools و E-Tap

تهیه Material Requisition جهت تجهیزات مختلف کنترل، برق و ابزار دقیق

انجام مکاتبات با سازندگان تجهیزات و برطرف نمودن اشکالات فنی و بازرگانی پیشنهادات (T.Q./ C.Q.)

تهیه جداول مقایسه فنی وبازرگانی سازندگان

(Technical / Commercial Bid Evaluation)

تهیه Purchase Requisition جهت خرید تجهیزات و دستگاهها

بررسی و تائید فنی مدارک سازندگان (Vendor Drawings Checking / Approval)

خدمات نصب و راه اندازی

امور نصب شرکت NEGIN T.I.A.  با هدف ارائه خدمات نصب ، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تجهیزات کنترل، برق و ابزاردقیق به صنایع تاسیس و این خدمات را به واحدهای جدیدالتاسیس و همچنین واحدهای در حال بهره برداری که نیاز به بازسازی و یا افزایش ظرفیت داشتند ارائه می نماید..

جهت ارائه خدمات مذکور شرکت NEGIN T.I.A. کلیه دفاتر و انبارهای قابل حمل، ابزارآلات و تجهیزات نصب، تجهیزات و دستگاههای کالیبراسیون مورد نیاز پروژه ها را در تملک داشته و به همین دلیل امکان تجهیز فوری و شروع چند پروژه را بصورت همزمان دارا می باشد.دلیل دیگر امکان فعالیت همزمان در چند پروژه ، تعداد کافی نیروی انسانی متخصص، تکنسین ها و کارگران ماهر می باشد .

فعالیتهای زیر معمولاً توسط گروههای نصب شرکت NEGIN T.I.A. انجام می پذیرد :

نصب تجهیزات کنترل برق و ابزاردقیق ، انجام عملیات کالیبراسیون دستگاههای ابزاردقیق، انجام عملیات پیش راه‌اندازی (Loop Check) سیستمهای ابزاردقیق و تهیه مدارک As Built، راه‌اندازی جایگزین سیستم کنترل واحدهای در حال کار ، به سیستم کنترل DCS یا Fieldbus و همچنین ساخت و نصب ساپورتهای دستگاههای برقی، نصب تابلوهای فشار قوی، فشار متوسط، فشار ضعیف، توزیع و MCC ،‌نصب سیستم اتصال زمین و حفاظت از صاعقه، انجام عملیات کابل کشی (فشار قوی،فشار متوسط، فشار ضعیف و کنترل)، نصب سیستمهای روشنائی ، اعلام حریق، UPS و باتریهای مربوطه و نصب سیستمهای مرتبط به کنترل .

خدمات تعمیر و نگهداری

امور نگهداری و تعمیرات شرکت NEGIN T.I.A. به منظور ارائه خدمات نگهداری و تعمیرات روزانه ، تعمیرات پیشگیرانه، تعمیرات اضطراری و تعمیرات اساسی به صنایع ایجاد شده است.

این امور کلیه خدمات نگهداری و تعمیرات برقی، ابزاردقیقی و مخابراتی را ارائه می نماید.

گروههای کاری متشکل از مدیران، مهندسان، تکنسین ها، استادکاران و کارگران مجرب، امور نگهداری و تعمیرات شرکت NEGIN T.I.A. را انتخابی منحصر بفرد برای صنایع نموده است.

همچنین شرکت NEGIN T.I.A. با بکارگیری شیوه های نوین نگهداری و تعمیرات پیش بینانه و پیشگیرانه سعی در جایگزینی روشهای سنتی تعمیراتی نموده است.

واحد اتوماسیون صنعتی

واحد اتوماسیون صنعتی شرکت NEGIN T.I.A. به پشتوانه کادر فنی و متخصصان با تجربه و با بکارگیری فناوری روز ، تجهیزات و استانداردهای مناسب در زمینه‌های تخصصی کنترل، برق و ابزاردقیق ارائه دهنده راهکارهای جامع و خاص برای سیستمهای کنترل و مانیتورینگ واحد‌های صنایع پتروشیمی ، دارویی ، لبنی، پالایشگاهی، انتقال فرآورده های نفتی و گازی، تصفیه آب، معدن و فولاد می‌باشد . این راهکارها شامل خدمات زیر می‌باشد :

مشاوره:ارائه خدمات مشاوره جهت انتخاب مناسب‌ترین روش‌ها و تجهیزات در پروژ‌ه‌های اتوماسیون صنعتی

مهندسی سیستم‌های کنترل:ارائه خدمات مهندسی سیستم های کنترل بر طبق استانداردهای مرتبط

تهیه و تأمین تجهیزات:تهیه و تأمین تجهیزات سیستم‌های کنترل FCS ، DCS، ESD ، SCADA ، PLC  از سازندگان معتبر

ساخت و نصب:ساخت، نصب، پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی انواع تابلوهای برق ، سیستم‌های کنترل و سیستم‌های هشداردهنده

 

خدمات آموزش

امور آموزش شرکت NEGIN T.I.A.  جهت نیل به اهداف زیر ایجاد شده است :

تربیت دانش آموختگان مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های برق و الکترونیک دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در زمینه های تخصصی طراحی و مهندسی، نصب، پیش راه اندازی و راه اندازی، تعمیر و نگهداشت، اتوماسیون صنعتی و کالیبراسیون تجهیزات برق و ابزاردقیق

ارائه دوره های باز آموزی حرفه ای به مهندسان برق و ابزار دقیق شرکتها و مؤسسات در زمینه های نوین صنعتی

به منظور رسیدن به اهداف فوق و بهبود مستمر کیفیت آموزش، این امور دوره های آموزشی خود را براساس الزامات سیستم مدیریت کیفیت اجرا و ارزیابی می‌نماید . مراحل اجرای آموزش در شرکت NEGIN T.I.A. در چهار مرحله تدوین، برنامه ریزی و اجرا، ارزیابی و صدور گواهینامه صورت می‌پذیرد .

الف- مرحله تدوین دوره ها : در این مرحله عناوین دوره ها و سرفصلهای کلی دروس توسط کمیته مشاوران آموزشی و پژوهشی شامل مدیران امور مختلف و کارشناسان ارشد و باتجربه شرکت، پیشنهاد، بحث وبررسی و نهایتاً نتیجه گیری و تائید می‌گردد .

ب- برنامه ریزی و اجرای دوره : پس از تعیین عناوین دوره ها و سرفصلهای کلی دروس توسط کمیته مشاوران آموزشی و پژوهشی ، بخش آموزش و پژوهش مرکز آموزش اقدام به هماهنگی با مدرسان و مربیان جهت تهیه جزوات درسی دوره ، تهیه امکانات فنی آموزشی و کمک آموزشی و نهایتاً برنامه ریزی جهت برگزاری دوره می‌نماید.

ج- ارزیابی دوره : با توجه به لزوم حفظ و بهبود مستمر کیفیت دوره های آموزشی ، کلیه دوره های برگزار شده توسط این امور ، چه در حین اجرا و چه پس از پایان آن ، پایش و ارزیابی شده ، ودرصورت مشاهده هر گونه عاملی که باعث کاهش کیفیت دوره گردد ، اقدامات اصلاحی مناسب صادر می گردد.

د- صدور گواهینامه : پس از پایان دوره های آموزشی کلیه مستندات مربوط به مراحل مختلف آن ازقبیل مراحل پذیرش، حضور وغیاب دانش پذیران و مدرسان، نتایج آزمونها و فعالیتهای گروهی و کارگاهی، ارزیابیها و. . . که در طول یا انتهای دوره تهیه شده‌اند، جمع بندی شده و در پرونده آن دوره نگهداری و در پایان هر دوره و درصورت موفقیت دانش پذیران گواهی نامه آنان صادر خواهد شد .

تیم فنی نگین اتوماسیون

اعضای تیم

صابر گل قاسمی سرخابی

صابر گل قاسمی سرخابی

مدیرعامل

مجید قندچی

مجید قندچی

رئیس هیئت مدیره

عباس رضایی آشتیانی

عباس رضایی آشتیانی

مدیر پروژه

علی نکونام

علی نکونام

نایب رئیس هیئت مدیره

امین اسماعیلی

امین اسماعیلی

کارشناس ارشد پروژه